Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

                                                                          

Z historie

 

croppedimage220220-b1.jpg

Podrobnější popis těchto psů podává v roce 1586 William Harrison v díle Description of England.
Postupem času a díky nekontrolovanému křížení však později bandog skoro vyhynul.


První zmínky o sveřepých psech využívaných k ochraně majetku a rodiny pocházejí z Anglie 16. století. Název bandogge se poprvé objevil v díle dr. Johanna Caiuse De Canibus Britannicis, vydaném v Londýně roku 1570, a odvozuje se buď od výrazu "banned" – uvázání u boudy, nebo "boundaries" – hranice pozemku. Oba výklady mají reálný základ. Jediné tehdejší využití psa bylo jako hlídače a strážného, který byl během dne uvazován u boudy a vypouštěn na hlídání svěřeného území až v noci. Už v té době bylo velmi ceněno, že i pes puštěný na volno nepřekračoval hranici svého teritoria.

sta.jpg

Podrobnější popis těchto psů podává v roce 1586 William Harrison v díle Description of England.

 

stt.jpg

 

Postupem času a díky nekontrolovanému křížení bandog skoro vyhynul.        

 

 250px-bullenbeisser.jpg

Původní Bandog vymíral a vlastně to bylo obnovení, ale pravý původ Bandogge je záhadou. Vysledovaná historie až 370 našeho letopočtu western Bullenbeissers.

Pravý bandog má být žíhaný kvůli maskování a má mít tmavou masku. Jiné barvy jsou uznány. Výška je bez hranic a váha se nesmí omezovat. Tento pes je v povaze hrdý a velice inteligentní.

59456_123397611045524_100001258584278_163417_925067_n.jpg

 Američané (armáda) měli Bandoga jako tajnou zbraň. První zmínky o sveřepých psech využívaných k ochraně majetku a rodiny pocházejí z Anglie 16. století.

Název bandogge se poprvé objevil v díle dr. Johanna Caiuse De Canibus Britannicis, vydaném v Londýně roku 1570, a odvozuje se buď od výrazu "banned" – uvázání u boudy, nebo "boundaries" – hranice pozemku. Oba výklady mají reálný základ. Jediné tehdejší využití psa bylo jako hlídače a strážného, který byl během dne uvazován u boudy a vypouštěn na hlídání svěřeného území až v noci. Byl používán na pytláky a k lovu. Už v té době bylo velmi ceněno, že i pes puštěný na volno nepřekračoval hranici svého teritoria.

 german.jpg    masaniello_zi_francesco.jpg

 

masaniello_zi_francesco.jpg

 

Bandogge byl používaný v křížových výpravách a později  v anglické občanské válce. 

civwar.jpg

  Indiáni je nazývali  ,,Seizers"  (existují dodnes)

                                    6_g.jpg                    

 MYSLIVECKÁ SCHOW V ROCE 1920

 

 

Se souhlasem Texas Ranger America

 

TOPlist